»Obstaja določen manevrski prostor, v katerem bi Hrvaška dobila dvostranski sporazum, Slovenija pa mejo, ki bi bila bolj logična kot ta, ki jo določa arbitražna razsodba.«
»Slovenija je dokončno priznala škandalozna dejanja, ki so privedla do razpada arbitraže. Zdaj je že povsem jasno, da je bil slovenski državni aparat uporabljen za nezakonito vplivanje na izid. Arbitraža je že dolgo mrtva in spor se lahko reši le dvostransko.«
»Meja med državama je določena, slovenska politika pa pri tem enotna.«
»Prvič, meja med Hrvaško in Slovenijo je določena, in to dokončno z arbitražno odločbo.«
»Lahko se zgodi, da konec leta 2006 ali v začetku leta 2007 slovensko-hrvaška meja postane schengenska meja, kar je pogoj za ukinitev meje z Italijo, Avstrijo in Madžarsko. To pa pomeni, da bo Slovenija tudi kar zadeva policijskega nadzora vstopila na evropski zemljevid.«
»Z vidika prava EU meja med tema državama članicama ni bila določena.«
»Vem, da še danes nekateri menijo, da bi morala Slovenija glede meje dobiti več, a to so mnogi mislili celih 18 let prej in niso bili uspešni. Zdaj imamo mejo, Hrvaška jo bo prej ali slej priznala, vključno z našimi štirimi petinami Piranskega zaliva in stikom z odprtim morjem.«
»Arbitražno sodišče že določilo mejo in zato ni kaj veliko razpravljati, kje lahko lovijo slovenski ribiči in kje hrvaški.«
»Hrvaška meni, da se državi morata vrniti k medsebojnemu dialogu in se v dvostranskih pogajanjih dogovoriti o skupni državni meji. Samo na ta način bo mogoče priti do obojestransko sprejemljive in trajne rešitve meje.«
»Slovenija bi morala Hrvaški pomagati pri nadzoru meje z BiH-om, ne pa je blokirati.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju